Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Терзийска се класира за втория кръг в Созопол

Държавната шампионка Джулия Терзийска се класира за втория кръг на международния турнир по тенис на червени кортове "Sozopol Santa Marina Cup" с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 1 Терзийска победи убедително участващата с "уайлд кард" своя сънародничка Виктория Бърдарова с 6:1, 6:2 за 54 минути. 19-годишната софиянка заработи 1 точка за световната ранглиста и 196 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще срещне румънката Габриела Дука.

Други три българки отпаднаха в първия кръг на надпреварата в Созопол. Квалификантката Габриела Михайлова загуби от четвъртата в схемата Хулиета Естабле (Аржентина) с 4:6, 3:6. 15-годишната участничка с "уайлд кард" Габриел Каратанчева, по-малка сестра на втората ракета на България Сесил Каратанчева, беше елиминирана само за 39 минути от номер 8 Елена Теодора Кадар (Румъния) след 1:6, 0:6, а 14-годишната Мелъди Тодорова, която също се включи с покана от организаторите, не успя дори да вземе гейм срещу Дебора Киеза (Италия).

Още шест българки - Изабелла Шиникова, Вивиан Златанова, Виктория Томова, Петя Аршинкова, Милка Генкова и Ани Вангелова, ще изиграят срещите си от първия кръг на турнира утре.