Лукаку вдъхнови Евертън за страхотен обрат срещу УБА (видео)

Евертън стигна до страхотен обрат в гостуването си на Уест Бромич Албиън в последния мач от 7-ия кръг на Премиър лийг. "Карамелите" получиха два гола във вратата си, но след това успяха да обърнат нещата в своя полза и да спечелят с 3:2 на "Дъ Хоутърнс". Герой за ливърпулци бе нападателят Ромелу Лукаку, който вкара две от попаденията за своя тим в 56-ата и 84-ата минута и асистира за гола на Аруна Коне в 75-ата минута. Преди това домакините бяха повели с попадения на Саидо Берахино в 41-ата и Крейг Доусън в 55-ата минута. Играчите на УБА обаче могат да имат сериозни претенции към съдията, тъй като при втория гол на съперника им имаше съмнения за засада, а при третия Лукаку игра с ръка преди да прати топката в мрежата.

Домакините откриха резултата в 41-ата минута след груба грешка в отбраната на Евертън. Гарет Бари върна неразчетено назад и подари топката на Джеймс Морисън, който с прекрасен пас изведе нахлуващия на скорост Саидо Берахино, който хладнокръвно реализира за 1:0. След това в 55-ата минута "дроздовете" удвоиха преднината си като Крейг Доусън реализира с глава след центриране от корнер.

Играчите на Евертън обаче не се предадоха и още в следващата минута се върнаха в мача. Жерард Деулофеу центрира чудесно за Ромелу Лукаку, който с глава намали изоставането на своя тим - 2:1.

В 70-ата минута Джеймс Макарти опита да изпроси дузпа за гостите, падайки театрално в наказателното поле, но получи жълт картон за симулация. В 75-ата минута обаче "карамелите" се пребориха за равенството. Лукаку пусна чудесен извеждащ пас за Аруна Коне, който изскочи очи в очи с вратаря и реализира за 2:2. В ситуацията обаче останаха съмнения за засада.

В 84-ата минута гостите стигнаха и до пълен обрат в мача. Отново Деулофеу центрира за Лукаку в наказателното поле, нападателят успя да овладее във вратарското поле и отблизо да промуши кълбото в мрежата. И този гол обаче бе много спорен, като белгиецът игра с ръка при овладяването на топката.

Така Евертън взе ценни три точки и вече има актив от 12, като излезе на 5-ото място във временното класиране. Уест Бромич пък остава с 8 точки на 15-ата позиция.