Фрозиноне и Тонев с първа победа за сезона (видео)

Отборът на Фрозиноне стигна до първа победа за сезона в Серия "А" тази вечер. В мач от 6-ия кръг воденият от Роберто Стелоне тим взе първите си три точки в домакинството на Емполи, като се наложи с 2:0. Титуляр за домакините започна българинът Александър Тонев, но бе заменен в 64-ата минуат от Паганини. И двата гола в срещата отбеляза Федерико Дионизи в 58-ата и 71-ата минута.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат голове, но през втората част домакините натиснаха и в 58-ата минута удар на Даниел Чофани бе избит от вратаря Лукаш Скорупски, но Дионизи бе заел добра позиция и при добавката не сгреши за 1:0. След това в 71-ата минута отново Дионизи се възползва от грешка в отбраната на Емполи, открадна топката и хладнокръвно реализира за 2:0.

В 77-ата минута надеждите на гостите да вземат нещо от мача бяха окончателно прекършени, след като Рикардо Сапонара си изкара червен картон и остави съотборниците си с 10 души на терена.

Така Фрозиноне събра актив от 4 точки и излезе на 16-ата позиция в класирането. Емполи е със същия актив, но вече е на 17-ото място.