Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Марио Гомес съкруши Фенербахче в щуро дерби (видео)

Новата звезда на Бешикташ Марио Гомес е на път много бързо да се превърне в любимец на феновете на "черните орли". Той вкара два гола във вратата на Фенербахче в истанбулското дерби и помогна на тима си да победи с 3:2 и да оглави класирането.

Бешиткаш поведе в 20-ата минута, когато Симон Кяер си отбеляза автогол. Само 4 минути по-късно Гомес се оказа най-добре пласиран в наказателното поле на "фенерите" и с глава покачи на 2:0. Интригата се върна след половин час игра, когато Душко Тошич също си вкара автогол.

През второто полувреме мачът продължи да е много вълнуващ. Робин ван Перси, който през седмицата се оплака, че не иска да е резерва, отново се появи от пейката. Холандецът се нуждаеше само от няколко минути на терена, за да изравни за 2:2. Последната дума обаче имаше отново Марио Гомес. Бившият стрелец на Байерн (Мюнхен) засече с летящ плонж центриране от от левия фланг в 74-ата минута и донесе така важната победа на Бешикташ.

"Черните орли" и Фенербахче имат по 13 точки на върха в класирането, а Галатасарай е на трето място с 10.

БЕШИКТАШ - ФЕНЕРБАХЧЕ 3:2
1:0 Кяер (20) авт.
2:0 Гомес (24)
2:1 Тошич (32)
2:2 Ван Перси (65)
3:2 Гомес (74)