Виола полетя в калчото след голям бой над Интер (видео)

Най-доброто начало в Серия "А" от 49 години насам за Интер спря след тежка загуба от Фиорентина. "Нерадзурите" бяха разбити пред близо 60 000 тифози на "Джузепе Меаца" с 1:4 от момчетата на Пауло Сауза, които освен това свалиха звездите на Роберто Манчини от върха в калчото.

"Виолетовите" пък правят най-доброто си представяне в калчото от 1998/1999 година, когато за последно в 20-ия кръг бяха на първо място във временното класиране с Габриел Батистута и Мануел Руи Коща в своите редици.

Успехът е трети пореден на Фиорентина над Интер в Серия "А", след двата миналия сезон. Интересното е, че преди 1-и март тази година и победата с 1:0 след гол на Мохемед Салах, "виолетовите" имаха 12 поредни загуби на "Меаца" в калчото срещу "черно-сините". Страхотната форма на "виолетовите" се потвърждава и от резултатите - 10 победи в последните 11 мача в елита, като единствено Торино ги победи преди няколко седмици.

Интер - Фиорентина 1:4 Героите на вечерта бяха Никола Калинич и Йосип Иличич, които сътвориха страхотно шоу с помощта на Самир Ханданович. Първият изработи дузпа и вкара своя дебютен хеттрик на Апенините, докато словенецът вкара един гол и изработи още два, а неговият сънародник, който пази за "нерадзурите" помогна, за първите две попадения на гостите. При 0:3 в 32-ата минута Жоао Миранда бе изгонен след нарушение срещу Калинич и това окончателно реши срещата в полза на тима от Флоренция.

Почетното попадение за Интер вкара Мауро Икарди в 60-ата минута. Поражението е първо за момчетата на Роберто Манчини, които имаха пет от пет победи досега и само един допуснат гол. Фиорентина вече също има 15 точки, но свали от върха 18-кратните първенци на Италия, които останаха със същия актив.

Първи точен за гостите бе Йосип Иличич още в 3-ата минута от дузпа, която дойде след скандална грешка на Самир Ханданович. Словенският вратар тръгна да спира върната към него топка, но го стори лошо и Калинич му отне топката, а той го повали на земята.

Интер - Фиорентина 1:4 В 19-ата минута Иличич стреля силно, Ханданович изби лошо, топката го прехвърли и пред голлинията Калинич удвои със своя втори гол в първенството. В 26-ата минута Калинич засече центриране отляво на Алонсо и вкара трети гол, като окончателно шокира трибуните. В 32-ата минута Миранда бе изгонен, след като извърши нарушение срещу откъсналия се Калинич.

Интер - Фиорентина 1:4 Капитанът на домакините Мауро Икарди намали в 60-ата минута. Той нацели гредата с глава след центриране на Алекс Телес, а при добавката бе най-бърз и вкара своя втори пореден гол. В 75-ата минута отлична атака между Иличич и Калинич завърши с хеттрик за последния, който влезе в историята на "виолетовите".

Тифозите от Флоренция пък чакаха 16 години, за да се видят на върха в класирането и напълно заслужено празнуваха по трибуните в Милано.