Монпелие дочака първата си победа

Отборът на Монпелие постигна първата си победа от началото на сезона в шампионата на Франция. В мач от осмия кръг южняците победиха у дома Лориен с 2:1. Рами Бенсебайни в 7-ата минута откри резултата, давайки преднина на тима си. В 48-ата минута Рафидин Абдула възстанови равенството. Жонас Мартен в 58-ата минута донесе първата победа за Монпелие за сезона, оформяйки крайното 2:1. Гостите от Лориен приключиха двубоя с десет души след червен картон за Абдула в 90-ата минута на мача. Монпиелие е на 18-а позиция, а Лориен е на десето място след третата си загуба за сезона.