Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

24 години по-късно Лацио удари Верона с 10 души

Отборът на Лацио измъкна много важна победа във Верона срещу едноименния тим. "Орлите губеха с 0:1 на почивката, но стигнаха до трите точки с 2:1, като второто попадение дойде в момент, когато "бианкочелестите" бяха с човек по-малко. Филип Хеландер откри за домакините в 33-ата минута, но Лукас Билия от дузпа в 63-ата минута изравни, а Марко Пароло в 86-ата минута от фаул бяха точни за столичани. Четири минути по-рано Маурисио бе изгонен за два жълти картона и остави гостите с 10.

Успехът бе напълно заслужен за двукратните шампиони на Италия, които записаха втора поредна победа след 0:5 от Наполи миналата седмица. Освен това е първи от 24 години на "Бентегоди" срещу Верона.
Домакините пък останаха без победа в първенството, като в предните четири пъти, когато това се бе случвало до петия кръг - 1973/74, 1978/79, 1989/1990, 1996/1997 изпада в края на сезона.

Тимът на Стефано Пиоли вече има 12 точки, като се изравни с Фиорентина и Сасуоло на трето място.