Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Депортиво помете Еспаньол

Отборът на Депортиво Ла Коруня разби с 3:0 гостуващия Еспаньол в среща от шестия кръг на Примера дивисион. Автогол на Алваро Гонсалес (14) и две попадения на Лукас Перес (27 и 48) зарадваха публиката на "Риасор". С успеха момчетата на Виктор Санчес се качиха до шестото място в класирането.

Домакините стартираха по-силно и поставиха под напрежение вратаря Пау Лопес. В деветата минута Лукас Перес пропусна първи много добър шанс след изстрел от удобна позиция. В 14-ата Файсал Фажир центрира от фал, а Алваро Гонсалес сам заби топката в мрежата си след удар с глава. В опита си да изпревари свой съперник бранителят си вкара автогол.

В 20-ата Луис Алберто не показа точен мерник, след като овладя отбита топка. В 27-ата галиският тим построи бърза акция, Луис Алберто асистира и Лукас Перес прати топката в мрежата след насочване покрай вратаря - 2:0. След като 30 минути гостите от Барселона не намираха методи за реакция, в последния четвърт час на полувремето създадоха няколко много добри положения. Фелипе Кайседо имаше две възможности пред себе си в 32-ата и 38-ата минути, а в 40-ата Папе Диоп нацели греда.

Втората част започна по най-добрия начин за галиския тим. Лукас Перес вкара гол за 3:0 в 48-ата минута след добра комбинация с Фажир, Ориол Риера и Селсо Борхес. "Седмицата" не успя при първия си опит, но след това насочи в мрежата. В 62-ата Риера удари греда след мощен изстрел. В 80-ата минута "папагалчетата" останаха с човек по-малко след грубо влизане на Пепе Диоп в краката на Феде Картабия. В крайна сметка интригата отдавна си бе отишла и победата очаквано беше спечелена от Депор.