Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Бетис обърна Спортинг Хихон (видео)

Отборът на Бетис надви с 2:1 Спортинг Хихон в обедна среща от шестия кръг на Ла Лига, играна на "Ел Молинон". Домакините играха по-силно преди почивката и взеха голов аванс след попадение на Карлос Кастро (17). През втората част съставът на Пепе Мел обърна развоя след точни изстрели на Хоакин (46) и Рубен Кастро (57) не и без помощта на грешки в защитата на домакините.

Срещата започна с незачетено попадение на Начо Касес заради засада в шестата минута. В деветата Джони Родригес удари греда, след като Антонио Адан докосна леко топката. В 17-ата момчетата на Абелардо Фернандес отбелязаха попадение. Ален Халилович създаде страхотно голово положение за Карлос Кастро, който отбеляза - 1:0. В 27-ата Хоакин направи голям пропуск след центриране на Кристиано Пичини. В 29-ата Адан спаси след изстрел на Алехандро Менендес. В 34-ата Алберто Гарсия се намеси след технично изпълнение на Фернандо Варела.

Втората част започна с изравнителен гол. Любимецът на "зелено-белите" фенове Хоакин изравни след глупава грешки при изнасянето на топката. Алваро Сехудо центрира към втората греда, Рубен Кастро асистира с глава и Хоакин се разписа за 1:1. В 57-ата гостите от "Бенито Вийямарин" направиха пълен обрат. Мере направи грешка след изритана напред топка от Адан, топката се оказа къса и Рубен Кастро отбеляза красиво попадение.

В 65-ата резервата Мигел Гереро и Карлос Кастро разиграха добре, но Адан отново парира. В 74-ата Хайко Вестерман пропусна да вкара с глава след корнер. В 87-ата Гереро направи нов голям пропуск след хубаво подаване на Касес. В 89-ата Хорхе Молина провали великолепна контра на андалуския тим.

И двата тима остават в средата на класирането.

Снимка: "Марка"