Селта оцеля срещу Ейбар

Хитът в Примера дивисион Селта допусна грешна стъпка срещу Ейбар броени дни след гръмката победа с 4:1 над Барселона. Тимът от Виго издрапа до 1:1 при гостуването на "Ипуруа", след като допусна гол във вратата си едва в третата минута. Серхи Енрик центрира в наказателното поле на Селта, където Борха успя да засече топката и да я изпрати във вратата на Серхио Алварес.

Селта успя да изравни резултата в 77-ата минута, когато Джони центрира в наказателното поле на Ейбар, където Яго Аспас засече топката и я вкара във вратата на Ейбар.

Така Селта остана на четвърто място във временното класиране с 14 точки, докато Ейбар е шести с 9 точки.