ПСЖ се събуди след почивката и наниза четири на Нант

Отборът на Пари Сен Жермен взе три точки при визитата си на Нант в мач от осмия кръг на Лига 1. Парижани губеха с 0:1 на почивката, но през втората част успяха да обърнат нещата в своя полза и в крайна сметка да победят с убедителното 4:1.

Резултатът бе открит от домакините още в 11-ата минута, когато Ясин Баму се разписа с глава след пас на Валентен Ронжие. Веднага след подновяването на играта през втората част ПСЖ изравни. Златан Ибрахимович се възползва от едно разбъркване в наказателното поле и се разписа отблизо. В средата на полувремето в игра се появи Единсон Кавани, който не се нуждаеше от много време, за да покаже, че се намира в отлична форма. В 73-ата минута при едно изпълнение на корнер уругваецът се извиси над защитата и с глава даде преднина на гостите. В 80-ата минута Хавиер Пасторе изведе Анхел Ди Мария сам срещу вратаря и аржентинецът прехвърли Реми Риу за третия гол. В самия край на мача пък Серж Орие подпечата успеха на ПСЖ с четвърти гол с удар по земя.

По този начин Пари Сен Жермен вече има актив от 20 точки и остава на върха на класирането. Нант пък има седем на 17-а позиция.