Реал Мадрид създаде торнадо пред вратата, но не вкара (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид се издъни при домакинството си на Малага, завършвайки 0:0 в двубой от шестия кръг на Примера, игран на "Сантиаго Бернабеу". "Лос бланкос" създадоха повече от дузина прекрасни голови положения, но всичките бяха пропуснати. Кристиано Роналдо отправи 15 шута и се отличи с няколко пропуска от три-четири метра. За капак и съдията на мача Гонсалес Гонсалес ощети мадридчани, след като не зачете попадение в 90-ата минута заради несъществуваща засада на Лука Модрич. Освен това домакините може би вкараха гол в 76-ата минута, но не се видя дали топката премина голлинията с пълния си обем.

Реал Мадрид - Малага Поради кадрови проблеми Рафаел Бенитес заложи на Рафаел Варан и Начо Фернандес в центъра на защитата. Хесе Родригес получи шанс за изява по дясното крило. "Лос бланкос" бяха разположени в система 4-3-3, като Иско беше заел място зад гърба на Кристиано Роналдо. Хави Грасия подреди 4-4-2.

Реал Мадрид - Малага В петата минута Марсело направи добър рейд по своя фланг, а Кристиано не съумя да насочи точно. В осмата португалецът вкара топка в мрежата, но при явна засада, регистрирана от съдиите. В десетата Марсело отново центрира към CR7, който стреля над гредата. В 13-ата Иско отправи ефектен шут, след който топката премина малко по-високо от необходимото.

Реал Мадрид - Малага След силните начални минути на "лос меренгес" гостите от Коста дел Сол се изнесоха по-напред. В 25-ата на Нордин Амрабат не му стигна една крачка, за да засече топката. В 32-ата Хуан Карлос направи запомнящ се пропуск сам на втората греда. Амрабат центрира опасна ниска топка, която Хуанкар я прати далеч извън целта само от три-четири метра, макар и под по-малък ъгъл.

Реал Мадрид - Малага - 0:0 В 33-ата Хесе финтира съперник в наказателното поле и стреля ниско по диагонала - Карлос Камени изби. Стотина секунди по-късно Роналдо използва бързината си при скоростна акция и шутира силно, но камерунският страж отново внимаваше. В 38-ата Кейлор Навас внимаваше и напусна полето си, за да изчисти с крак.

Реал Мадрид - Малага - 0:0 В 42-ата Хуан Карлос и Навас се хвърлиха един към друг за висока топка, никой не я засече, а двамата сплетоха болезнено крака. В 43-ата Кристиано отправи истинска бомба от въздуха и топката профуча светкавично покрай близката греда. Минута по-късно Камени се намеси в краката на Роналдо. В 45-ата стражът на "лос бланкиблаус" направи първата си голяма грешка - излезе неразчетено след високо центриране на Марсело, а след засичането на Хесе топката облиза далечната греда.

Реал Мадрид - Малага - 0:0 Втората част започна с две великолепни спасявания на двамата вратари. В 47-ата Роналдо намери много добре топка от въздуха, получи се бомбен удар и никой не повярва, когато Камени плонжира и изби. В 49-ата и Навас показа истинско майсторство на вратата, избивайки прекрасен удар от фал на Ресио.

Реал Мадрид - Малага - 0:0 Истинска буря се разрази пред вратата на малагийци през второто полувреме, но Камени беше каменно непоклатим. В 58-ата Роналдо получи отлична топка сам на втората греда, но незнайно защо реши да я връща назад, а не да стреля с глава. Минута по-късно Хесе шутира от чиста позиция, заби топката в земята и кълбото премина на сантиметри от напречната греда. При това положение нахъсаният нападател се контузи и беше изнесен на носилка.

Реал Мадрид - Малага - 0:0 В 64-ата Камени плонжира и спаси след удар на Лука Модрич. В рамките на 65-ата Роналдо направи два пропуска при две различни атаки - с глава насочи малко над гредата, след което шутира от външната страна на мрежата. В 71-ата Бензема се справи със защитник, търкули топката между краката на друг, но Камени не трепна и улови. При ответното нападение Амрабат имаше гола в краката си от 12 метра, ала стреля неточно от идеална позиция.

Реал Мадрид - Малага - 0:0 В 76-ата скалата Камени направи огромна грешка, топката мина през ръцете му и беше изчистена от голлинията от Уелигтон. Не се видя добре дали топката преминава голлинията с целия си обем. Въпреки протестите на мадридистите съдиите прецениха, че няма гол. Минута по-късно гостите от "Ла Росаледа"  останаха с човек по-малко след глупава постъпка на Амрабат. Нападателят удари с лакът в лицето Марсело и справедливо беше изгонен.

Реал Мадрид - Малага - 0:0 В 82-ата Хуанпи пробва шут отдалеч, но Навас внимаваше. Минута по-късно Даниел Карвахал прехвърли Камени, Иско я върна към малкото наказателното, а Роналдо от три метра не се ориентира и насочи в аут. В последните секунди на мача стана още по-драматично. В 90-ата много футболисти на "белите" бяха в засада, но не и Модрич, към когото беше насочена топката. Кълбото беше пратено в мрежата, но попадение не беше зачетено заради вдигнатия флаг за засада. В добавените минути Кристиано Роналдо отново показа, че няма ден. Първо след центриране отляво на Марсело плонжира в малкото наказателно поле и насочи топката в аут. Секунди по-късно отново беше изведен с висок пас, но чукна топката за пореден път в аут.

Реал Мадрид - Малага - 0:0 Кристиано Роналдо вече трети мач няма гол и събужда критиците. Реал Мадрид шутира 28 пъти към вратата, но сякаш тимът беше прокълнат да не отбележи. Малага продължава да няма вкаран гол този сезон, но си тръгна от Чамартин с престижна точка.