Рома разпиля новаците, Тоти с тъжен рожден ден

Отборът на Рома разпиля Карпи с 5:1 в първи мач от 6-ия кръг на Серия "А" на "Олимпико". Костас Манолас (24), Пянич (28), Жервиньо (31), Салах (51) и Дин (68) бяха точни за домакините, а Марко Бориело (34) се разписа за гостите, които изпуснаха дузпа в 75-ата минута.

Лошите новини за Руди Гарсия след днес са, че трима основни футболисти бяха сменени поради травми. Първо напусна Кейта, след което на почивката Един Джеко бе заменен от Франческо Тоти, който десет минути по-късно също напусна принудително. Именно утре легендата навършва 39 години, като едва ли ще започни с хубаво своя празник предвид това, че бе резрева, а след това се контузи след няколко минути на терена и сега ще пропусне и срещата с Байер (Леверкузен) от Шампионската лига.

Костас Манолас откри в 24-ата минута след подаване на Люка Дин, а в 28-ата минута Миралем Пянич от фаул удвои. Това бе негов 9-и гол от фаул в Серия "А", като от 2011/2012 само Андреа Пирло (12) е отбелязал повече. Жервиньо в 31-ата минута направи 3:0, след като се възползва от избита от Желко Бъркич топка след силен удар на Майкон. Интересното е, че това бе негов първи гол от 16 срещи в калчото, като за последно се бе разписал на 30-и ноември 2014 година.

Нападателят Марко Бориело намали в 34-ата минута с глава, като топката преди това рикошира в Даниеле де Роси, като вкара своя втори гол за новаците в елита от четири двубоя.

На почивката се появи Франческо Тоти, който замени Един Джеко. В 51-ата минута Мохамед Салах направи 4:1, а при атаката за гола Тоти и Бъркич се сблъскъха. Нападателят се контузи и бе заменен от Хуан Мануел Итурбе. В 68-ата минута Дин направи 5:1, след като бе точен от няколко метра след центриране на Майкон.

Гредата спаси гостите в 74-ата минута след пробив на Жервиньо. Минута по-късно Карпи получи право да изпълни дузпа, но Марко Бориело вече бе заменен. Така зад топката застана Матос, но Морган Де Санктис спаси и след това показа класа при добавката. Това бе първата спасена от него дузпа в Серия "А" от февруари 2010 година (в мача Удинезе - Наполи).

До края на срещата голове нямаше и Рома записа трети успех за сезона. Победата изведе "вълците" на трето място с 11 точки, а Карпи остана с две на предпоследнто 19-то място.