Драган Нешич: Рускините играха на високо ниво и се представиха великолепно на блокада

Селекционерът на женския ни национален волейболен отбор Драган Нешич сподели след разгромната загуба от Русия с 0:3 на старта на Европейското първенство, че рускините са играли на високо ниво и се представиха великолепно на блокада.

"Поздравления за Русия. Играха на високо ниво и се представиха великолепно на блокада. Русия влезе много мобилизирано в първия гейм и това бе очаквано след техния не успех в Световната купа. Това бе и моето притеснение – с какво настроение ще започне Русия. Изобщо не ни позволиха да развием нашата игра в първите два гейма. Започнахме да изпитваме трудности и затова резултат бе такъв. В третия гейм със сигурност и тяхното леко отпускане, и повдигането на качеството на играта ни, направи така, че да се получи мач. За съжаление не успяхме да спечелим този гейм, който можеше да промени развоя на мача. Но това е. Днес Русия не ни позволи да играем. Утре излизаме за задължителна победа срещу Хърватия. Със сигурност имаше и притеснение в нашия отбор в началото, но преди всичко Русия игра наистина много добре днес. И в защита, и на блокада, и на сервис, първите два гейма стояха много добре. „Определено една тежка загуба, която ще ни мотивира. Ще ни мотивира да излезем утре още по-мобилизирани. Така, както днес излезе Русия срещу нас“, заяви Нешич след мача за сайта на БФВ volleyball.bg.