Ман Юнайтед окупира върха с "класика", Рууни се отпуши (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед превзе първото място в класирането на Висшата лига, след като победи с класическото 3:0 у дома намиращия се в незавидно положение от началото на сезона Съндърланд. Възпитаниците на Луис ван Гаал продължиха головата си серия и в трети пореден мач в рамките на малко повече от седмица забиха три гола във вратата на съперника след 3:2 над Саутхамптън в Премиър лийгк и 3:0 над Ипсуич в турнира "Кепитъл Уан Къп". Уейн Рууни прекъсна головата си суша в английското първенство и вкара след близо 1000 игрови минути без гол. Неговото попадение бе за 2:0 в 46-ата минута на срещата. Също в 46-ата игрова минута, но в случая първата минута на продължението преди почивката Мемфис Депай изведе домакините напред в резултата. Крайното 3:0 оформи Хуан Мата в заключителните моменти от срещата.

С победата "червените дяволи" изпревариха своя градски опонент Манчестър Сити и се изкачиха на първото място в класирането с 16 точки. Успехът е пети за отбора на Ван Гаал от началото на сезона. Съндърланд пък е на последното 20-о място в класирането с две точки след седем кръга.

Младият холандски талант Мемфис Депай изведе Манчестър Юнайтед напред в резултата при домакинството на Съндърланд в мач от седмия кръг на Висшата лига. Крилото се разписа в продължението на редовните 45 минути на първото полувреме, след като получи топката от Хуан Мата и от непосредствена близост преодоля Костел Пантилимон, за да даде аванс на "червените дяволи" в иначе скучна първа част, в която и двата тима нямаха особено много възможности пред гола.

Малко след почивката домакините удвоиха своята преднина. Уейн Рууни прекъсна продължилата около 1000 игрови минути голова суша във Висшата лига, отбелязвайки второ попадение за своя отбор. Антони Марсиал се отчете с първата си асистенция за "червените дяволи" след 4-те си гола с техния екип от трансфера си от Монако досега и подаде на Рууни на сантиметри от голлинията, за да отбележи той за 2:0.

Хуан Мата направи резултата класически в 89-ата минута след подаване на Ашли Йънг.

По този начин Манчестър Юнайтед се възползва от грешната стъпка на градския си съперник Манчестър Сити срещу Тотнъм и окупира първото място в класирането на Висшата лига.