Барса с нервна победа, Меси е извън строя (видео + галерия)

Шампионът на Испания Барселона записа минимална победа с 2:1 над гостуващия новак Лас Палмас в среща от шестия кръг на Примера, играна пред 75 хиляди зрители на "Камп Ноу". Лошата вест за "синьо-червените" е контузията в лявото коляно на Лионел Меси, който напусна игра в самото начало на двубоя. Според неофициална информация аржентинецът ще се лекува между 6 и 8 седмици, което го поставя под въпрос за суперсблъсъка с Реал Мадрид на 21 ноември. Иначе Луис Суарес заби два гола (25, 54), а Неймар пропусна дузпа в 66-ата минута. В 88-ата Жонатан Виера върна един гол и изправи на нокти барселонци до самия край.

Барса - Лас Палмас Луис Енрике изненадващо избра схема с двама опорни халфове в лицето на Хавиер Масчерано и Серхио Бускетс. Сержи Роберто се завърна в защитния квартет. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар очаквано заеха трите вакантни места в предни позиции. Пако Ерера традиционно се спря на система с петима защитници. Серхио Араухо и Жонатан Виера действаха нападението на гостите.

Барса - Лас Палмас Срещата започна кошмарно за феновете на каталунците. В третата минута при първия си набег към вратата на съперника Лионел Меси се контузи. С едно докосване аржентинецът овладя и взе предимство пред защитник след далечно подаване, но при опита си да стреля беше блокиран от Педро Бигас и получи травма. Ла Пулга се завърна на терена, но изпитваше болки в областта на лявото коляно и в деветата минута беше заменен от Мунир Ел Хадади.

Барса - Лас Палмас В 13-ата Суарес не можа да подаде точно към свободния Неймар, който имаше всички шансове да отбележи. Подаването на уругваеца обаче беше прекалено дълго. Играта на "лос блаугранас" не вървеше, а това до голяма степен се дължеше и на липсата на големия лидер и капитан днес. В 20-ата домакините отново не завършиха един от малкото си опити за опасна атака към вратаря Хави Варас. Минута по-късно канарският тим изгради стабилна акция с много подавания, Араухо овладя в наказателното поле и стреля в ръцете на Марк-Андре тер Стеген.

Барса - Лас Палмас В 25-ата Луис Суарес вкара превъзходен гол с глава след чудесно центриране отдясно на бързоногия Сержи Роберто. Номер 9 на Барса беше непокрит, извиси се и с глава насочи топката по диагонала - 1:0. Пет минути по-късно "Камп Ноу" отново изтръпна, след като и Суарес падна на земята след спречкване със съперник. Ударът не се оказа сериозен и Лучо продължи.

Барса - Лас Палмас В 34-ата Суарес се измъкна от засадата отляво и подаде към устремения Неймар, който обаче беше притиснат от защитник. В 36-ата Жонатан Виера шутира от  25 метра - германският страж внимаваше и изби над гредата. Пет минути по-късно островитяните изградиха скоростно нападение след няколко неуспешни опита на домакините за пресичане на топката. Акцията завърши с опасен изстрел над гредата. В 44-ата Иван Ракитич не беше точен от дъгата след комбинация с Неймар и Суарес.

Барса - Лас Палмас С началото на втората част каталунският тим тръгна към вратата на Хави Варас и сравнително рано съумя да удвои аванса си. В 54-ата минута Мунир проби отдясно, насочи топката по земя към дузпата, където Серхио Бускетс хитро я прескочи, а непокритият Суарес реализира за 2:0. "Жълтите" също атакуваха, макар и по-рядко. В 58-ата се наложи Тер Стеген да спасява. В 63-ата Варас изби след скоростна акция на домакините и удар на Неймар.

Барса - Лас Палмас В средата на полувремето съдията посочи бялата точка след игра с ръка на Алкарас. Прокобата от дузпата продължи, макар зад топката да не беше Меси. Неймар се засили колебливо и шутира над гредата. В 68-ата публиката на "Камп Ноу" се оживи, след като в игра за първи път през сезона се появи легендарният Хуан Карлос Валерон.

Барса - Лас Палмас В рамките на 71-ата минута и двата тима направиха пропуски. Първо "лос кулес" показаха, че не внимават в защита и трябва да благодарят на плахия шут на Давид Симон, а след това Неймар отправи шестия си несполучлив удар. Момчетата на Луис Енрике продължиха с пропуските и бяха наказани. В 88-ата минута Виера наказа грешка на Масчерано и създаде интрига в последните минути. В 89-ата резервата Сандро Рамирес изпусна сам срещу вратаря след рейд на Неймар. Минута по-късно Виера отново получи пространство за шут, но пропусна целта.

Сега всички на "Камп Ноу" чакат новини от клиниката и се молят Лео Меси да се възстанови възможно най-бързо.