Късметът помогна на Черно море срещу Пирин - "орлетата" без победа в 11-ти пореден мач (видео)

Новакът Пирин загуби с 0:1 като гост на Черно море в мач от 10-ия кръг на "А" група и вече в 11 поредни официални срещи - 10 в първенството и 1 за купата, е без победа. Единственото попадение в днешния двубой вкара Симеон Райков в 13-ата минута. Гостите имаха шансове да се доберат до точката, но два сериозни пропуска през втората част ги лишиха от изравнително попадение.

Срещата започна в не особено високо темпо. Така се стигна до 13-ата минута, в която моряците от нищото успяха да открият резултата чрез Симеон Райков. Домакините организираха атака по дясното крило, последва центриране по земя, което Антон Костадинов се опита да пресече с шпагат, но в крайна сметка се получи извеждащ пас към Райков и нападателят на варненци вкара под плонжа на излезлия да го пресрещне страж на Пирин - Костов.

Девет минути по-късно се заформи сериозно разбъркване в наказателното поле на гостите след центриране от фаул, когато Костов първоначално изпусна топката, но после успя да коригира грешката си и предотврати опасността.

До края на първата част не бяха създадени повече положения.

Пет минути след началото на второто полувреме Вилиян Бижев намери Райков, който стреля от 14-15 метра, но Костов изби в корнер. В 54-ата минута Китанов бе близо да подари попадение на Пирин. Стражът на домакините се забави при изчиственето на върната към него топка, бе атакуван от нападател на орлетата, който за съвсем малко не му я отне.

В 58-ата минута благоевградчани създадоха първата сериозна опасност пред домакинската врата, след която като по чудо не изравниха. Резервата Тони Тасев нахлу отляво в наказателното поле на домакините и пусна отлично към Маркиньос, бразилецът стреля от 7-8 метра, но Китанов прояви невероятен рефлекс и някак успя да спаси.

Последва по-активна игра на гостите, но головите положения липсваха. Черно море отговори с диагонален шут на Бурдхард в 79-ата минута, който излезе в аут.

Четири минути преди края на редовното време Пирин имаше втора отлична възможност да изравни. Тошев центрира успоредно на голлинията, но първо Маркиньос, а след това и Попев се разминаха с топка в малкото наказателно поле.