Шампионите на финал за купа "Стара Загора"

Шампионът на България Лукойл Академик се класира за финала на международния турнир по баскетбол за мъже за Купата на Стара Загора. В първия мач от надпреварата възпитаниците на Тони Дечев се наложиха над Черно море Порт Варна с 81:71 (21:13, 20:15, 23:17, 17:26) точки. Двата тима се срещнаха на финала за Купата на България през миналия сезон, когато триумфираха варненци.

"Студентите" изиграха силно първо полувреме и на почивката имаха преднина от 13 точки - 41:28. След 30 минути игра шампионите водеха с 19 точки - 64:45, след което темпото спадна в последната част и това позволи на съперниците им да намалят пасива си.

Павлин Иванов беше най-резултатен за победителите с 20 точки и 5 борби. Чад Тимбърлейк добави 18 точки, а 13 точки вкара Асен Великов.

За Черно море се отличи Ангел Нацкин с 20 точки и 5 борби, а 11 точки записа Николай Стоянов. На финала в събота Лукойл Академик ще играе с победителя от втория мач днес между домакините от Берое и Карпош Соколи (Македони