Райо повали Спортинг

Отборът на Райо Валекано надви с 2:1 Спортинг Хихон в мач от петия кръг в испанското първенство. Роберто Трасорас реализира от дузпа в 39-ата минута, а Хави Гера се разписа в 47-ата. Гостите от "Ел Молинон" върнаха един гол в 50-ата чрез Джони Родригес. Астурианци играха повече от полувреме с човек по-малко.

В 39-ата минута Бернандо Еспиноса игра с ръка в наказателното поле и това означаваше дузпа и втори жълт картон. Трасорас отбеляза от бялата точка и даде аванс на "пчеличките". С началото на втората част Хави Гера беше на точното място за добавка и направи 2:0. Три минути по-късно Джони върна едно попадение след грешка на Антонио Амая.

Хихонци натискаха до края въпреки кадровия си пасив и заслужават овации за усилията, които хвърлиха, макар и напразни.

Снимка: "Марка"