Киево нанесе първа загуба на Торино, Фиорентина се справи с Болоня (видео)

Отборите на Фиорентина и Киево продължават със силното си представяне от началото на сезона в Серия "А". "Виолетовите" от Флоренция надиграха на своя стадион "Артемио Франки" с 2:0 Болоня, а "летящите магаренца" надвиха с 1:0 във Верона гостуващия тим на Торино в срещи от междинния пети кръг на италианското първенство.

Два гола през второто полувреме донесоха три теточки на "виолетовите", които вече са втори в класирането и пред тях е само безгрешният Интер. "Нерадзурите" от Милано са с 15 точки от 15 възможни дотук, а Фиорентина събра 12 след вече четири победи и само едно поражение. Якуб Блашчиковски изведе Виола напред в резултата в 71-ата минута с удар отблизо, а в 82-ата минута резервата Никола Калинич сложи точка на спора, засичайки центриране отляво.

Киево пък пречупи "биковете" от Торино с гол на Лукас Кастро в 75-ата минута. Веронци са четвърти в подреждането с 10 точки, колкото има и Торино на шестата позиция. "Биковете" допуснаха днес първа загуба от началото на сезона.

КИЕВО - ТОРИНО 1:0