Бербатов влезе и обратът за ПАОК дойде (видео)

Димитър Бербатов се появи в игра за неговия ПАОК половин час преди края на мача срещу АЕК (Атина) от четвъртия кръг на гръцкия шампионат и помогна на тима си за обрат и победа с 2:1. Преди да се появи в игра домакините губеха с 0:1, но в края на мача успяха да стигнат до крайния успех. Със силен мач и гол се отлични бившият футболист на Левски Гари Родригес.

След нулево първо полувреме резултатът бе открит в самото начало на втората част. При едно центриране от фаул на Роналд Варгас, Христос Аравидис изпревари вратаря и с глава прати топката в мрежата, за да изведе гостите напред. В 59-ата минута Бербатов се появи на терена на мястото на Димитрис Константинидис. Веднага след влизането в игра на българина се усети импулс в действията на домакините и скоро изравняването бе факт. Бившият футболист на "сините" Родригес се разписа в 64-ата минута. При един удар на Роберт Мак вратарят изби, но бързоногото крило дотича пръв до топката и я прати в мрежата. Последва натиск на ПАОК и в 84-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Александрос Циолис бе спънат в наказателното поле след като топката стигна до него след удар с глава на Бербатов, който бе избит от вратаря и съдията отсъди дузпа, която Атанасиадис реализира.

С успеха си днес ПАОК записа втора поредна победа в Супер лигата, което вече му отрежда четвърто място с актив от седем точки - на пет от лидера Олимпиакос. АЕК също има толкова, но по-добрата голова разлика праща атиняните на трета позиция.

ПАОК - АЕК 2:1
0:1 Аравидис (47)
1:1 Родригес (64)
2:1 Атанасиадис (84-д)