Халеп сред най-добрите осем в Гуанджоу

Поставената под номер 1 в основната схема Симона Халеп (Румъния) се класира за четвъртфиналите на международния турнир по тенис в китайския град Гуанджоу с награден фонд 250 хиляди долара. Халеп победи Тимеа Бабош (Унгария) с 6:4, 6:0 за 66 минути. Следващата съперничка на румънката е Дениса Алертова (Чехия), която се наложи над Бояна Йовановски (Сърбия) с 6:3, 7:6(5).

Защитаващата титлата си и шеста поставена Моника Никулеску (Румъния) надделя над Ребека Петерсон (Швеция) с 6:3, 6:2 и също се класира за четвъртфиналите, където ще срещне Янина Викмайер. Белгийката се наложи над Моника Пуиг (Пуерто Рико) с 6:3, 6:4.

Номер 3 в схемата Сара Ерани (Италия) отстрани представителката на домакините Чжан Кайлин с 6:7(6), 6:4, 6:2. Четвъртата поставена Йелена Янкович (Сърбия) победи Франческа Скиавоне (Италия) със 7:5, 4:6, 6:4 и в спор за място на полуфиналите ще играе с номер 5 Светлана Кузнецова (Русия), която отстрани Уршула Радванска (Полша) с 6:0, 6:1 за 53 минути.