ЦСКА продължава с победната серия - този път се разправи с отбор от "Б" група (видео+галерия)

ЦСКА продължава да жъне само победи от началото на сезона, след като днес надигра с 3:1 Нефтохимик и се класира за 1/8-финалите в турнира за купата на България. Армейците дръпнаха с три гола след точни изстрели на Преслав Йорданов, Самир Аясс и Борис Галчев, а почетното попадение за шейховете вкара Любомир Любенов в средата на втората част.

Така червените, които играят в Югозападната "В" група, постигнаха пореден успех през сезона, като този път се справиха с професионален отбор, тъй като Нефтохимик заема 13-ото място в "Б" група.

ЦСКА започна по-напористо срещата и откри резултата в 17-ата минута чрез Преслав Йорданов. Таранът на армейците се възползва от центриране на Галчев отдясно и след изстрел с глава от 6-7 метра не остави шанс на Господинов.

ЦСКА - Нефтохимик

Само 120 секунди по-късно червените можеха да удвоят. Галчев бе изведен очи в очи с гостуващия страж и го преодоля за момент, но после стреля в неговите ръце.

Последва равностойна игра до 39-ата минута, когато Головодов получи топката отляво на границата на наказателното поле, финтира противников бранител и стреля с левия крак, но Господинов спаси. В ответната атака Борисов опита шут от 27 метра, който мина високо над червената врата.

Минута преди края на първата част реферът Боян Славков подмина нарушение срещу Кикарин на границата на наказателното поле, което вбеси армейските фенове.

Червените продължиха да доминират и след почивката. В 54-ата минута Александър Бранеков центрира към непокрития Преслав Йорданов. Централният нападател овладя топката и тръгна да стреля, но Величков се хвърли на шпагат и го фаулира. Реферът предпочете да даде авантаж, а не дузпа, тъй като Самир Аясс стигна първи до топката и я изпрати в празната врата - 2:0 за ЦСКА.

Само минута по-късно футболистите на Христо Янев решиха изхода на двубоя. Аясс нахлу в наказателното поле и върна към Борис Галчев, за когото не бе проблем да реализира с шут от 7-8 метра.

В 61-ата минута Нефтохимик върна едно попадение чрез юношата на червените Любомир Любенов, който вкара с глава след центриране от корнер на Гущеров.

Малко по-късно, в 64-ата минута, пред домакините се откри нов великолепен шанс за гол. Цветков изведе Преслав Йорданов очи в очи с Господинов, но таранът стреля покрай лявата греда.

В 88-ата минута ЦСКА можеше да остане в намален състав, тъй като Бранеков фаулира отзад Любенов, но реферът не му показа дори жълт картон, който щеше да му е втори и трябваше да напусне игра.

Така армейците постигнаха напълно заслужен успех и вече чакат следващия си противник в 1/8-финалите за купата на България.

ЦСКА - НЕФТОХИМИК 3:1