Ботев (Пловдив) се разправи със Септември

Ботев (Пловдив) се класира безпроблемно за 1/8-финалите в турнира за купата на България, след като разгроми с 4:0 Септември (Симитли) на терена в Крупник. Лъчезар Балтанов се разписа на два пъти, а по едно попадение добавиха Генов и Кифуети, за когото това бе първи гол с жълто-черната фланелка.

Канарчетата наложиха натиск още с началния съдийски сигнал и първата по-сериозна опасност пред вратата на домакините не закъсня. Тя дойде в петата минута, когато Алекс Колев стреля с глава, но в аут.

Около 300 фенове на Ботев подкрепят своите любимци на стадиона в Симитли.

Последваха нови изстрели на Васев и Балтанов, но вратарят на Септември спаси. В 14-ата минута Ботев имаше отлична възможност да открие резултата. Варела проби отляво и пусна към Васев, който се озова очи в очи с Христов, но стражът на домакините добре скъси ъгъла и спаси.

Така се стигна до 24-ата минута, в която пловдивчани откриха резултата. Нико Варела центрира отлично към Балтанов, който с глава от 6-7 метра не остави шанс на Христов - 1:0 за Ботев.

В 39-ата минута Колев стреля с глава след пас на Старокин, но стражът на домакините за пореден път реагира добре и спаси. Три минути по-късно шут на Колев отново попадна в ръцете на Христов.

След почивката жълто-черните продължиха с тоталната доминация и в началото на второто полувреме решиха крайния изход с два бързи гола. В 51-ата минута Даниел Генов реализира сам срещу вратаря, а три минути по-късно Балтанов вкара за 3:0 след центриране на Христов и изстрел с глава.

В 71-ата минута бе отменен гол на Златков поради засада. Все пак четвъртото попадение дойде малко по-късно. В 82-ата минута Кифуети направи двойно подаване с Балтанов и вкара в долния десен ъгъл. Това бе първо попадение за французина с фланелката на пловдивчани.

В края на срещата Ботев бе близо и до пети гол, но варела нацели греда.

СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:4