Сензацията е факт: Славия аут от турнира за Купата

Сензацията в 1/16-финалите от турнира за купата на България е факт. Тя дойде от Плевен, където Спартак би с 2:1 Славия и се класира за следващия етап на надпреварата.

Двубоят започна по великолепен начин за домакините. Още в началните секунди Пламен Тенев им даде гол аванс, засичайки с глава центриране от корнер. Славистите обаче се активизираха и в 16-ата минута можеха да изравнят по идентичен начин, но ударът с глава на Стефан Вълков изпрати топката в гредата. Все пак равновесието бе възстановено в средата на първата част. В 23-ата минута Петър Атанасов бе фаулиран в наказателното поле на плевенчани и главният съдия Александър Костадинов отсъди дузпа, която Джереми Манзоро реализира за 1:1. Само след три минути спартаковци загубиха титулярният си вратар Марин Орлинов, който напусна заради контузия. Секунди преди почивката гостите вкараха втори гол чрез Костадин Дяков, но реферът го отмени заради засада.

След почивката славистите повече владееха топката, а съперникът им заложи на бързи конттраатаки. На два пъти Марио Кирев се намеси с вещина след далечни удари на Васил Шопов и Антони Иванов.

Столичният страж обаче бе безпомощен в 63-ата минута, когато Цветомир Тодоров го преодоля вкарвайки победният гол за Спартак, след центриране на Шопов.

После столичани натиснаха, но до края така и не създадоха чисто голово положение. Спартаковци дори можеха да бият по-изразително, но Цветомир Тодоров пропусна две отлични възможности пред Марио Кирев.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - СЛАВИЯ 2:1

1:0 Тенев 1
1:1 Манзоро 23 д.
2:1 Тодоров 62

СПАРТАК: 94. Марин Орлинов (26-1. Димитър Пантев), 12. Пламен Тенев, 3. Стенислав Георгиев, 4. Георги Пейчев, 5. Кристиян Григоров, 13. Жюлиен Бенков (80-9. Стефан Христов), 17. Антони Иванов, 11. Христо Кирев (46-16. Иван Дянков), 7. Пламен Илиев, 10. Васил Шопов, 6. Цветомир Тодоров.

СЛАВИЯ: 12. Марио Кирев, 25. Цветомир Панов, 13.Стефан Вълков, 6. Живко Атанасов, 2. Мартин Дечев, 5. Франк Мбарга (78-23. Емил Стоев), 20.Петър Атанасов (63-71. Антон Карачанаков), 17. Костадин Дяков, 7. Джереми Манзоро, 35. Иван Вълчанов, 11. Дуде Ндонгала (67-24. Китан Василев)

Жълти картони – Цветомир Тодоров, Иван Дянков, Васил Шопов, Димитър Пантев, Пламен Тенев (Спартак); Живко Атанасов, Мартин Дечев (Славия)

Главен съдия:Александър Костадинов

Стадион: "Плевен" – 2500 зрители