Черно море стартира със седмица защитата на Купата

Носителят на Купата на България Черно море стартира ударно защитата си на трофея. Тимът на Никола Спасов разби със 7:1 Пирин в Разлог на 1/16-финалите от турнира и се класира на осминафинал без да има никакъв проблем.

Нападателят Вилиян Бижев се отличи с хеттрик, Бeкир Расим, Симеон Райков и Марк Клок добавиха по един гол. Още на почивката "моряците" водеха с 3:0 след попадения на Вилиян Бижев (23), Расим (34) и Райков (38). Точен за домакините бе Николай Димитров в 54-ата минута, който се разписа за 1:3, но минута по-късно Бижев уби окончателно интригата с втория си гол. Клок вкара за 5:1 в 58-ата минута, а Бижев отбеляза хеттрик в 74-ата минута. Секунди преди края Симеон Райков оформи крайното 7:1 за Черно море. Спасов бе заложил на оптимален състава след разочароващото представяне с Литекс и момчетата му показаха, че са взели поука, като разпиляха Пирин и не оставиха шансове на своя противник. Живко Петков дори удари гредата още при 1:0.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЧЕРНО МОРЕ 1:7
0:1 Бижев (23)
0:2 Расим (34)
0:3 Райков (38)
1:3 Димитров (54)
1:4 Бижев (55)