Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

България и Белгия завършиха наравно в последната контрола преди eвропейското

Женският национален отбор на България завърши наравно с Белгия 2:2 (25:20, 23:25, 18:25, 25:18) във втората контролна среща между двата тима, играна в Антверпен. Предварителната уговорка на двата треньора бе да се играе до четири гейма, като така мачът завърши без победител. Срещата бе последна проверка и за двата тима преди старта на Европейското първенство в Белгия и Холандия. Вчера българските волейболистки записаха победа с 3:2 в първия мач срещу Белгия.

Белгийките останаха изненади от агресивната игра на българските "лъвици" в първия гейм, който момичетата на Драган Нешич спечелиха с 25:20. След това благодарение на силната игра на Лисе Ван Хеке и Елс Вандещеене Белгия взе следващите две части съответно с 25:23 и 25:18. В четвъртия гейм след някои страхотни изяви на Елица Василева и Емилия Николова "трикольорките" спечелиха с убедителното 25:18 и изравниха на 2:2. При този резултат двамата треньори Драган Нешич и Герт Ван Де Брьок решиха, че това е достатъчно и не се игра тайбрек.

Днес националките ни имат почивка, като програмата предвижда само фитнес занимание. Утре, 24 септември, отборът ни пътува за Ротердам, където ще играе мачовете си от Евроволей. Нашите са в предварителна група С заедно с Русия, Хърватия и Беларус. Първият мач на България е срещу Русия на 26 септември (събота) от 16,00 часа българско време.