Агирече донесе първа победа на Реал Сосиедад (видео)

Реал Сосиедад най-после стигна до първата си победа за новия сезон в Примера дивисион. Тази вечер баските надиграха с 3:0 Гранада като гост в среща от междинния 5-ти кръг. В същото време пък домакините продължиха с негативната си серия, като вече са с 3 поредни загуби в актива си.

Героят за Реал Сосиедад в този мач бе Иманол Агирече, който вкара и трите попадения за своя тим. Той откри резултата в 7-ата минута като засече центриране на Давид Сурусута. В 33-ата минута Агирече се разписа за втори път, като изскочи очи в очи с вратаря, опита неуспешно да го прехвърли, но след това при втория опит успя да го елиминира и да отбележи за 0:2. В 79-ата минута нападателят оформи и своя хеттрик, като финтира защитник на съперника и след това елегантно копна топката над плонжа на вратаря.

Така Реал събра актив от 5 точки и временно излезе на 10-ото място в таблицата. Гранада пък падна до 16-ата позиция с 3 точки.