Гризман изстреля Атлетико на върха (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид се поздрави с пестелива, но важна победа на своя стадион "Висенте Калдерон" срещу Хетафе. "Дюшекчиите" спечелиха с 2:0 мача от междинния 5-и кръг на Примера дивисион и се изкачиха временно на първото място в класирането с равен брой точки с Барселона - по 12. Каталунците гостуват в сряда на Селта. Хетафе заема 16-о място в подреждането с 3 точки, като записа тази вечер четвърто поражение в ла Лига.

И двата гола за тима на Диего Симеоне реализира френският нападател Антоан Гризман. Той бе точен аз 1:0 още в 4-ата минута с удар отблизо, след като първоначално вратарят Висенте Гуаита изби топката извън наказателното си поле, но Габи Фернандес с пас от въздуха намери Гризман, който отблизо насочи кълбото в мрежата.

До края на срещата домакините не сътвориха почти нищо интересно пред противниковата врата. Големият шанс на гостите да изрявнят резултата бе в 63-ата минута, когато Педро Леон се озова очи в очи със стража на Атлети Ян Облак, но не уцели вратата.

В последната минута Тиаго Мендеш подаде на резервата Джаксън Мартинес, който пое топката в наказателното поле на Хетафе след неубедителна игра на бранителя Сантиаго Верхини и асистира на Гризман, който се намираше във вратарското поле и от съвсем близко разстояние опъна за втори път мрежата зад Гуаита.