Литекс громи като гост и е на 1/8-финал за Купата, всички резултати от днешните двубои (видео)

Литекс се класира за 1/8-финалите от турнира за Купата на България, след като спечели с 3:0 гостуването си на втородивизионния Локомотив (Мездра). И трите попадения бяха реализирани след почивката от Бьорн Йонсен, Тонислав Йорданов и Диого Виана.

Наставникът на гостите Регекампф бе дал почивка на голяма част от титулярите, което се отрази на играта на отбора през първата част, когато не беше създадено нито едно чисто голово положение.

След почивката Литекс се активизира и Бьорн Йонсен откри резултата в 52-ата минута, реализирайки с шут от над 35 метра. Последва нов гол в 78-ата минута, дело на резервата Тонислав Йорданов, а в 83-ата минута Диого Виана оформи крайното 3:0.

ЛОКОМОТИВ (МЕЗДРА) - ЛИТЕКС 0:3