България изпусна Сърбия в най-стойностния мач от старта на Европейското

България стартира участието си на miniEURO 2015 с реми 2:2 срещу силния тим на Сърбия в среща от група "В" на турнира във Врсар, Хърватия.

Стоил Фърцов и компания имаха по-силните 10 минути в края на срещата, но за жалост на няколко пъти с финални усилия "плавите" предотвратяваха гола.

Двубоят започна във вихрено темпо, а още в началото се видя класата и на двата отбора, които държаха топката главно на земята и опитваха многоходови комбинации.

Именно след една такава от непосредствена близост в 7-ата минута ликуваха дебютантите на такъв турнир от Сърбия.

Точен от непосредствена близост с десния крак бе Никола Мандич, а асистенцията направи Стефан Станоевич.

Голът обаче стресна нашите национали, които тръгнаха напред, показвайки мощта си в атака. Само минута по-късно звездата в атаката на тима ни Заприн Голачки изравни, след като взе една топка преди вратаря, обърна се и майсторски с външен фалц я прати в празната врата.

Самият Голачки бе труден за удържане от сърбите и в 14-ата минута сам изработи втория гол, след като открадна една топка и с мощен шут от десетина метра вкара така наречения "бразилски" гол след рикошет в горната греда.

За жалост не успяхме да решим доста от срещата с още един гол и в 19-ата минута Ненад Стефанович ни наказа след бърза многоходова акция.

Още преди почивката започнаха и ротациите в тима ни, като Филип Филипов заменяше Голачки. В игра се появяваше често и Васил Гуджев. Страхотен мач направи Спас Милушев с безкрайни пробиви по крилото, но истината е, че в първата част от второто полувреме сърбите имаха предимство, удариха и две греди.

Нашият тим се стегна във финалните минути, когато сякаш стоеше по-добре физически, но няколко рикошета опазиха вратата на Сърбия суха.

Така започнахме с точка участието си, преди утрешния мач с Шотландия от 11 часа пряко по БНТ HD. Вече гоним задължителна победа, тъй като в последния двубой от групата ни чака европейския шампион Румъния.

Съставът на България: 1 ПЕТЪР СТОИЧКОВ, 22 НЕНКО ВЕРГОВ, 6 ЙОРДАН ЧОЛОВ, 5 ЙОРДАН МИХАЙЛОВ, 3 ИВАН ХАМАЛСКИ, 2 ВЕСЕЛИН БАНЧЕВ, 15 ИВАН РАНЧЕВ, 28 СТОИЛ ФЪРЦОВ, 19 ВАСИЛ ГУДЖЕВ, 10 СПАС МИЛУШЕВ, 7 ГЕОРГИ АНГОВ, 9 ФИЛИП ФИЛИПОВ, 8 ЗАПРИН ГОЛАЧКИ