Италия с впечатляващо 3:0 над Русия (ВИДЕО)

Националният волейболен отбор на Италия записа 8-а победа на турнира за Световната купа и продължава да мечтае за едно от двете места, даващи право на участие на Олимпийските игри в Рио през 2016 година.

"Адзурите" постигнаха забележителен успех при подновяването на турнира в Япония след два дни почивка - с 3:0 (25:15, 26:24, 25:18) срещу олимпийските шампиони от Русия. Пред около 6000 зрители" в зала "Йойоги" в Токио Италия изигра много добър мач, за разлика от волейболистите на Русия, които допускаха доста грешки (26). Селекционерът Владимир Алекно се опита да направи промени в хода на мача, като замени разпределителя Александър Бутко със Сергей Гранкин и пускайки опитния Сергей Тетюхин на мястото на Евгений Сивожелез в третата част. Капитанът Дмитрий Мусерский отново игра като диагонал и реализира 12 точки (1 блок). Поредният си много силен мач изигра Иван Зайцев, който бе и най-резултатен за Италия с 20 точки (3 блока, 4 аса), а Османи Хуанторена добави още 10 точки.

Така Италия излезе на второ място във временното класиране с 8 победи, 2 загуби и 24 точки. Русия остана на 4-а позиция със 7 успеха, 3 поражения и 21 точки.