Атлетико показа класа срещу баския дух (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид надви с 2:0 Ейбар в мач от четвъртия кръг на Ла Лига, игран пред 5126 зрители на стадион "Ипуруа" в баското градче. Анхел Корея се превърна в герой, след като отбеляза гол 33 секунди след появяването си в игра (62), а в 77-ата асистира на Фернандо Торес.

"Синьо-червените" на Хосе Луис Мендилибар стартираха амбицирано и натиснаха именития си опонент. Големият им ентусиазъм обаче не донесе опасен изстрел в началото на мача. Първата възможност се откри пред Диего Годин в 14-ата минута, но уругваецът не насочи добре с глава след корнер. След първия четвърт час момчетата на Диего Симеоне изнесоха играта по-напред.

Последваха няколко положения пред Джаксън Мартинес. В 20-ата колумбиецът отправи хубав нисък удар от 15 метра - Асиер Риесго реагира добре и изби. В 22-ата Саул Берхон шутира от 22 метра, а Ян Облак плонжира и улови. Минута по-късно Хуанфран пусна хитър прехвърлящ пас към Мартинес, неговият удар не се получи, а Лусиано Вието не беше подготвен на втората греда. В 27-ата Антоан Гризман намери бившия нападател на Порто, който шутира неточно, притиснат от бранител. До края на полувремето публиката на "Ипуруа" не видя друго голово положение.

В 49-ата минута Филипе Луиш шутира изненадващо от 23 метра метра, получи се отбиване от крак, което затрудни Риесго, но все пак стражът изби в корнер. В 52-ата бившият кадър на Атлети Кеко направи хубав рейд при контраатака, завършена с изстрел в близкия ъгъл на Саул, париран от Облак. В 62-ата, секунди след появата си в игра, Анхел Корея отбеляза страхотен гол. Нападателят финтира двама защитници без да пипне топката и с може би първото си докосване матира вратаря.

Пет минути по-късно домакините опитаха да отвърнат на удара: Саул Берхон свали с гърди към Енрик, чийто изстрел не изненада вратаря. В 77-ата Анхел Корея намери друга резерва - Фернандо Торес, в наказателното поле и Ел Ниньо технично копна лекичко топката, неутрализирайки плонжа на Риесго - 0:2. В 81-ата героят Анхел Корея можеше да направи нещо още по-запоомнящо се, но реферът го пощади и не му извади втори жълт картон. В 88-ата Хуанфран не внимаваше и беше доста близо до автогол в опит за връщане с глава, но сам застигна топката и я изрита в тъч.

Атлетико отново се върна в челото след загубата от Барселона преди седмица. Ейбар пък регистрира първо поражение за сезона.

Снимки: Getty Images/Guliver