Еспаньол превзе "Аноета" в последната минута (видео)

Отборът на Еспаньол се поздрави с драматична победа с 3:2 като гост срещу Реал Сосиедад в мач от 4-ия кръг на испанското първенство. Каталунците играха цяло второ полувреме с човек повече на "Аноета", тъй като в края на първата част червен картон получи стражът на баските Херонимо Руи. Въпреки това Еспаньол грабна точките едва в последната минута с победен гол на Ернан Перес.

Иманол Агирече изведе баските от Сан Себастиян напред в резултата в 19-ата минута, но в края на първото полувреме всичко се обърка за домакините. В 42-ата минута вратарят на Реал Сосиедад Херонимо Руи извърши нарушение, за което получи червен картон, а реферът отсъди дузпа в полза на гостите. Жерард Морено не сгреши от бялата точка и изравни резултата.

В 71-ата минута Енцо Роко реализира нов гол за барселонци и обратът стана факт - 1:2. Гостите вече потриваха ръце за трите точки, когато в 86-ата минута влезлият в игра малко по-рано Джонатас бе точен за 2:2. Все пак Еспаньол грабна победата в последните секунди, а в герой за "папагалчетата" се превърна Ернан Перес.

За Еспаньол това бе втора победа от началото на шампионата и тимът заема осмо място в класирането с 6 точки. Баските от Сан Себастиян пък все още чакат първа победа и са 17-и с 2 точки.