Макароне шокира "Фриули" (видео)

Отборът на Емполи записа първа победа през този сезон в Серия "А". Тосканците стигнаха до трите точки след успех с 2:1 над Удинезе насред "Фриули" в четвъртия кръг, като победното попадение бе дело на Масимо Макароне, който бе точен в 92-ата минута. Преди това Душан Сапата откри за домакините в 19-ата минута след подаване на Антонио Ди Натале, но в 72-ата минута Панайотис Коне бе изгонен за два жълти картона и това се оказа решаващо за крайния резултат.

Моментално след това резервата Леандро Паредес изравни с удар от границата на наказателно поле. Секунди преди края Рикардо Сапонара пропусна да се разпише, но в следващата атака Макароне със своя първи гол за сезона все пак донесе първите три точки на Емполи и шокира тифозите на домакините, които бяха на обновения стадион "Фриули".

Поражението е трето поред за "бианконерите", които бяха изпреварени от днешния си съперник, събрал актив от четири точки.