Борнемут набързо разкри "черните котки" (видео)

Новакът Борнемут продължава с доброто си представяне от началото на сезона. Днес тимът на Еди Хау постигна втора победа, като надви с 2:0 закъсалия Съндърланд. Двата гола паднаха още до 10-ата минута, а след това гостите така и не успяха да се върнат в мача. Резултата откри Калъм Уилсън в 4-ата минута, а малко след това се разписа и Мат Ричи. През второто полувреме защитникът на Съндърланд Юнес Кабул беше изгонен за два жълти картона.

Всъщност именно Кабул беше най-слабото звено в защитата на гостите и носи вина за гола, с който Уилсън даде аванс на Борнемут. Той позволи много лесно да бъде преодолян от нападателя на домакините, след което за Костел Пантилимон не останаха шансове. Попадението на Мат Ричи съвсем стъписа футболистите на Дик Адвокаат и те създадоха опасност пред вратата на Артур Боруц чак в края на полувремето, когато шут на Жорди Гомес премина встрани от целта.

През втората част Съндърланд взе инициативата, но гол на Джърмейн Ленс с глава беше отменен заради засада. После и Фабио Борини пропусна добра възможност, но след червения картон на Кабул в 74-ата минута "черните котки" се предадоха и остават на дъното в класирането с едва 2 точки, колкото има и регионалният им съперник Нюкасъл.