Дунав се издъни пред 6000 в Русе

Дунав (Русе) и Оборище (Панагюрище) завършиха 0:0 в мач от осмия кръг на "Б" футболна група, игран на Градския стадион в Русе пред около 6000 зрители. Дунавци бяха по-добрия отбор, като още от самото начало топката се разиграваше основно в противниковото поле. До края на първата част обаче до гол не се стигна и на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0.

Втората част бе равностойна, като не липсваха опасни моменти и пред двете врати. Въпреки това двата отбора не можаха да си отбележат гол. В продължението на мача Атанас Атанасов от Дунав получи втори жълт картон за нарушение и беше отстранен.

Преди срещата ветерани на Дунав изиграха демонстративен мач с бивши футболисти от Левски и ЦСКА. Така бяха отбелязани 40 години от победата на русенския тим над Рома с 1:0 в мач от турнира за купата на УЕФА, игран на 1 октомври 1975 година.

В следващия кръг момчетата на Веселин Великов гостуват на отбора на Банско на 27 септември от 17 ч.

ФК Дунав Русе: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (85 мин. - Ивайло Раденцов), Николай Колев (70 мин. - Йордан Димитров), Юлиан Ненов, Мирослав Будинов, Бранимир Костадинов (50 мин. - Георги Чакъров).

ФК Оборище Панагюрище: Ивайло Яначков, Петър Петров, Мартин Димов, Иван Иванов, Владимир Каптиев, Иван Колев (72 мин. - Окечукуо Обаси), Георги Нетов (86 мин. - Христо , Никола Иванов, Калоян Цветков, Маркес Лима Елидиано, Владимир Бахъров (46 мин. - Ивайло Димитров).