Кейлор Навас и Бензема измъкнаха Реал Мадрид (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели с минималното 1:0 над Гранада в среща от четвъртия кръг на Ла Лига. Карим Бензема отбеляза единствения гол на "Сантиаго Бернабеу" след удар с глава в 55-ата минута. Устременият към рекорда на Раул Кристиано Роналдо прекъсна головата си тирада и остава на две попадения от Ел Сиете. В герой на вечерта обаче се превърна вратарят на мадридчани Кейлор Навас, който спаси доста положения пред вратата си. За отбелязване е и неправилно отмененият гол на андалусците в 20-ата минута, както и тънката засада при попадението на френския стрелец.

Реал Мадрид - Гранада Лукас Васкес и Иско получиха шанс за изява при отсъствието на контузените Гарет Бейл и Хамес Родригес. На върха на нападението се появи Карим Бензема. Хосе Рамон Сандовал подреди 4-2-3-1, разчитайки в центъра на атаката на Юсеф Ел Араби.

Реал Мадрид - Гранада - 1:0 Гостите от "Лос Карменес" подходиха със самочувствие и без притеснение атакуваха вратата на Кейлор Навас. В осмата минута Кристиано Бираги центрира остро отляво, топката премина през двамата централни защитници, а Марсело успя да избие, рискувайки да си отбележи автогол. В 13-ата Пепе спечели високата битка при корнер пред вратата на Андрес Фернандес, а Бензема за мъничко не можа да отклони.

Реал Мадрид - Гранада - 1:0 В 17-ата Роналдо се открои в първи рейд отляво, който завърши с падане за дузпа. Такава очевидно нямаше. В същата минута андалуският тим отново беше близо до попадение, но повеждането в наказателното поле провали атаката. В 20-ата Юсеф Ел Араби прати топката в мрежата, но след вдигнат флаг за засада. Повторенията показаха, че положението е много тънко, а по-скоро реферът е ощетил Гранада. Според съдийския анализатор на "Марка" Оливер Андухар голът е редовен.

Реал Мадрид - Гранада В 22-ата Роналдо шутира от далечен фал, Фернандес показа колебание, но Лукас Васкес закъсня за добавка. В 31-ата "белите" изградиха скоростна акция, португалската "седмица" реши да подаде към устремения Лука Модрич: вратарят някакси изби. В 39-ата "червените"създадоха страхотно голово положение, остана прекалено много пространство между Марсело и Рафаел Варан, но Навас парира удара на Айзък Съксес. В 41-ата Иско се озова на чудесна позиция, но след силния му удар топката почти облиза гредата от външната страна.

Реал Мадрид - Гранада - 1:0 В 52-ата минута момчетата на Сандовал пропуснаха ново положение. Едгар атрактивно асистира с пета към Съксес, но тъмнокожият стрелец отново се провали сам срещу Навас. В 55-ата защитата на Гранада се оказа неподготвена за центриране на Иско, Бензема беше изпуснат и отблизо реализира с глава - 1:0. Останаха съмнения за засада при паса към малагийския халф. Четири минути по-късно съдията пусна добър авантаж, Ел Араби навърза трима бранители на "лос бланкос", но вездесъщият Навас пак се оказа неопреодолима преграда, след като излезе и изби с крак.

Реал Мадрид - Гранада - 1:0 В рамките на една минута между 64-ата и 65-ата Роналдо отправи два топовни удара. При първия Андрес Фернандес изби в корнер, а при втория топката премина на сантиметри от гредата след нисък диагонален удар. В 80-ата минута Ел Араби се замота с топка в краката пред собственото наказателно поле, Иско отне и останаха съмнения за дузпа в наказателното поле на гостите. В 84-ата резервата Денис Черишев не можа да намери мрежата при добавка. В 87-ата Дория блокира по съмнителен начин Роналдо в наказателното поле, португалецът отново възропта, но съдията замълча.

Реал Мадрид - Гранада - 1:0 В крайна сметка Реал Мадрид устиска аванса си и записа ценни три точки. Кейлор Навас пък изравни рекорда на Мигел Анхел, като двамата са единствените вратари в историята на кралския клуб без получен гол в първите четири кръга в Примера. Костариканският страж може да се похвали и с "чиста" мрежа в първата си среща в Шампионската лига.