Байерн класически дори с резервите (видео + галерия)

С голяма част от резервите си Байерн (Мюнхен) с лекота срази Дармщат 98 с 3:0 на неговия стадион в двубой от петия кръг на Бундеслигата, с което продължава да бъде на върха с пълен комплект от точки. Артуро Видал откри в 20-ата минута, а след почивката друг от новите футболисти - Кингсли Коман, както и Себастиан Роде решиха изхода на двубоя в рамките на няколко секунди. За "лилиите" това е първо поражение след завръщането им в елита.

За Байерн почивка получиха Томас Мюлер, Чаби Алонсо, Тиаго Алкантара и Филип Лаам, а Роберт Левандовски дори не беше в групата.

Гуардиола подреди своя тим в 4-3-3 с Марио Гьотце като "фалшива деветка" и Коман и Дъглас Коща по крилата. 20-годишният Джошуа Кимих също намери място в 11-те на баварците. Домакините излязоха само с един централен нападател - Доминик Щроо-Енгел, който обаче не беше лесен за опазване и при малко повече късмет можеше да вкара поне веднъж.

Дармщат 98 - Байерн (Мюнхен) 0:3

Байерн подхвана съперника си още от първата минута, като в началото съсредоточи усилия върху налагането на игрово превъзходство, след което дойде време за положенията. Видал в 10-ата минута и Дъглас Коща в 18-ата пропуснаха първите две възможности. Две минути по-късно обаче двамата комбинираха, при което чилиецът изстреля кълбото от над 20 метра и след рикошет в гредата топката се спря в мрежата за 1:0. Това е първи гол за бившия халф на Ювентус след завръщането му в германския футбол.

След това дойдоха минутите на Дармщат, като отборът пропусна две изгодни положения за изравнително попадение. Първо в 24-ата минута Щроо-Енгел се озова сам срещу вратаря, но заради бавната си скорост се наложи да стреля отдалеч и Мануел Нойер парира с лекота. След това - в 32-ата минута, Марсел Хелер не уцели вратата от изгодна ситуация.

В ответната атака гостите претендираха за дузпа, след като Роде беше съборен в наказателното поле, но реферът беше на друго мнение.

След почивката силите на домакините привършиха и Байерн набързо реши всичко. След пропуски на Гьотце и Коман се стигна до 62-ата минута, когато младият французин отбеляза дебютния си гол за клуба, възползвайки се от пас на Роде.

Веднага след подновяването на играта вездесъщият Роде сам направи 3:0.

След това остана време в игра влезе Хавиер Мартинес, който не беше играл от дълго време заради контузии. На терена се появиха още Мюлер и Чаби Алонсо.

През идната седмица предстои междинен кръг, в който Байерн е домакин на един от основните си конкуренти - Волфсбург, като срещата е във вторник. Новаците пък отново ще играят вкъщи - срещу Вердер (Бремен).