Динамо и Порто поделиха точките след трилър в Киев (видео)

Отборите на Динамо (Киев) и Порто не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от група "G" на Шампионската лига. Двубоят в украинската столица бе изпълнен с обрати и завърши 2:2, като домакините се добраха до равенството в края на мача. Олег Гусев даде преднина на Динамо в 20-ата минута, но с две попадение на Абубакар в 23-ата и 81-ата минута Порто обърна нещата в своя полза. В 89-ата минута обаче домакините стигнаха до равенството с попадение на Буялски.

Първият шанс в мача бе за гостите. В 15-ата минута Ясин Брахими стреля опасно от фаул и топката профуча над вратата. Пет минути по-късно обаче домакините откриха резултата. Гармаш напредна по крилото и пусна остър пас в наказателното поле. Там Обександър Рибалка се размина с топката, но тя стигна до непокрития Олег Гусев, който хладнокръвно реализира за 1:0.

Радостта на украинците обаче бе кратка и само три минути по-късно резултатът бе изравнен. Лаюн напредна по крилото и центрира в наказателното поле, където Абубакар с глава бе точен за 1:1. В края на полувремето обаче Динамо имаше нова чудесна възможност за гол като Гармаш стреля опасно, но Касийяс показа рефлекс и спаси.

Второто полувреме започна по-мудно с по-малко интересни положения пред двете врати. Майкон опита опасен удар от фаул в 55-ата минута, но над вратата, а в 75-ата Гармаш имаше добра възможност, но ударът му се отби от защитник и премина над вратата.

Двата тима обаче бяха запазили вълненията за края на мача. Първо в 81-ата минута Порто излезе напред в резултата. При едно центриране в наказателното поле вратарят Рибка излезе неразчетено и подари топката на Абубакар, за когото не бе проблем да отбележи в опразнената врата за 1:2. В 89-ата минута обаче Динамо се добра до равенството. Удар на Рибалка от фаул се спря в стената, но при повторния опит топката тупна коварно и стигна до Буялски, който отблизо с глава я насочи във вратата за крайното 2:2.

Така съперниците поделиха по една точка и тепърва предстоят големите развръзки в тази група.