Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Арсенал катастрофира в Загреб (видео)

Отборът на Арсенал започна по много лош начин участието си в група "F" на Шампионската лига. "Артилеристите" загубиха с 1:2 в гостуването си на Динамо (Загреб). Автогол на Алекс Окслейд-Чембърлейн в 24-ата минута и попадение на Жуниор Фернандес в 58-ата минута дадоха преднина на домакините, а Тио Уолкот в 79-ата минута се разписа за "артилеристите". Английският тим пък игра с 10 човека от 40-ата минута, когато Оливие Жиру получи втори жълт и червен картон.

Началото на мача с нищо не предвещаваше подобна развръзка. Гостите имаха инициативата и създадоха доста добри възможности пред вратата на съперника. В 13-ата минута след центриране от корнер Оливие Жиру стреля с глава и вратаря Едуардо показа блестящ рефлекс и спаси. В 18-ата минута французинът имаше нов шанс, като този пък ударат му отблизо с глава се отби от гредата, а след това нападателят не успя да вкара и при добавката.

В същото време Динамо чакаше търпеливо своя шанс и той дойде в 24-ата минута, когато Пиванич получи страхотен извеждащ пас в наказателното поле, ударът му бе спасен от Давид Оспина, но топката рикошира в тялото на Оклейсд-Чембърлейн и се озова във вратата за 1:0.

Ситуацията стана още по-неприятна за Арсенал в 40-ата минута, когато Жиру закъсня при едно единоборство и атакува в гръб съперников играч, за което получи втори жълт и червен картон.

В началото на втората част Динамо можеше да удвои преднината си, но изстрел на Соудани с глава отблизо се отби от гредата. Арсенал пък имаше добър шанс да изравни в 49-ата минута, когато удар на Месут Йозил бе спасен от Едуардо.

В 58-ата минута обаче домакините нанесоха втори удар. След центриране от корнер Жуниор Фернандес засече топката с глава във вратата за 2:0.

До края Арсенал опита а да се върне в мача. В 69-ата минута Алексис Санчес стреля опасно от фаул, но над вратата. В 79-ата минута гостите все пак се добраха до почетно попадение. Санчес изведе Тио Уолкот зад защитата на съперника, той напредна и хладнокръвно реализира за 2:1.

В крайна сметка Динамо сътвори сезнацията и победи Арсенал с 2:0 и записа първите си три точки в групата. Арсенал пък тепърва ще има да наваксва след тази загуба, а за момента е с нулев актив.

ДИНАМО (З) - АРСЕНАЛ 2:1