Севиля се разправи с Борусия (М) след дъжд от дузпи (видео + галерия)

Носителят на трофея в Лига Европа Севиля разби с 3:0 като домакин Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от Група "D" на Шампионската лига. Срещата ще се запомни с това, че в нея бяха отсъдени три дузпи в полза на испанския тим. Една от тях не бе реализирана - от Кевин Гамейро в 50-ата минута. Три минути преди това обаче тъкмо Гамейро изведе андалусийци напред в резултата от дузпа, а в 66-ата минута Евер Банега бе точен за 2:0, пак от бялата точка. Класическата победа на Севиля оформи Йевхен Коноплянка с гол в 84-ата минута, като голяма вина за попадението има и вратарят Ян Зомер.

Другите два тима в групата са Ювентус и Манчестър Сити.

СЕВИЛЯ - БОРУСИЯ (М) 3:0
1:0 Гамейро (47-Д)
2:0 Банега (66-д)
3:0 Коноплянка (84)