Реал Мадрид разкъса Шахтьор с хеттрик на Кристиано (видео + галерия)

Испанският гранд Реал Мадрид помете с 4:0 украинския Шахтьор (Донецк) на своя стадион "Сантиаго Бернабеу" в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Хеттрик за "лос бланкос" реализира португалската мегазвезда Кристиано Роналдо, като два от головете му бяха от дузпи (55-д, 63-д, 81). Първият гол на Реал пък бе дело на Карим Бензема (30), който започна на върха на атаката на "лос меренгес" и бе активно подпомаган от Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Иско. Двубоят бе от Група "А", в която са още тимовете на Пари Сен Жермен и Малмьо.

Старши треньорът на Реал Мадрид Рафаел Бенитес извърши три принудителни смени заради травми на Гарет Бейл, Рафаел Варан и Серхио Рамос, а гостите играха почти цяло второ полувреме с 10 души, тъй като червен картон 5 минути след почивката получи Тарас Степаненко.

Мачът започна с очакван натиск на "белите" и първата сериозна опасност за вратата на украинците не закъсня. В 14-ата минута Бензема пропусна отлична възможност да изведе испанския колос напред в резултата. Кристиано Роналдо показа страхотна техника и намери с прекрасен пас Бензема в наказателното поле на гостите. Французинът преодоля стража Андрий Пятов, но след това не уцели вратата.

В 30-ата минута Бензема бе точен за 1:0, но попадението бе по-скоро подарък от страна на украинския тим. Иско центрира към Бензема и вратарят Пятов излезе напред, за да пресече подаването. Стражът обаче действа доста нескопосано, като и бранител на Шахтьор му попречи да се намеси адекватно и топката бе сервирана на тепсия на Бензема, който просто я насочи в опразнената врата.

Веднага след попадението получилият травма уелски офанзивен халф Гарет Бейл бе сменен принудително от хърватското ново попълнение Матео Ковачич.

В 41-ата минута сънародникът на Ковачич - Лука Модрич, стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от целта, а минута преди края на първата част Марсело намери с центриране отляво Кристиано Роналдо, но португалската суперзвезда може би не очакваше, че топката ще достигне до него и не успя да я овладее.

На почивката наставникът на "лос меренгес" Рафаел Бенитес извърши още една смяна, пускайки Пепе на мястото на Рафаел Варан в центъра на отбраната. Две минути след паузата домакините направиха бърза контраатака, която вещаеше сериозна опасност за вратата на Шахтьор, но пасът на Бензема към Кристиано не бе сполучлив.

В 50-ата минута задачата на Реал бе значително улеснена, тъй като Тарас Степаненко бе изгонен от игра. Футболистът на Шахтьор извърши грубо нарушение срещу Серхио Рамос и получи втори жълт, съответно червен картон. Малко след това Рамос бе сменен от Начо.

В 55-ата минута Реал Мадрид получи меко казано спорна дузпа, която бе превърната в гол от Роналдо. Бензема центрира отляво към намиращия се в наказателното поле на гостите Кристиано, който стреля и топката се отби от тялото на играч на Шахтьор. Телевизионните повторения показаха, че топката се удря в гърба на футболиста, но хърватският рефер Иван Бебек посочи бялата точка, а CR7 не сбърка и направи резултата 2:0.

В 58-ата минута играчите на Мирча Луческу бяха много близо до гол, но след центриране отдясно Олександър Гладки отправи неточен удар с глава от много добра позиция.

В 63-ата минута реферът отсъди втора дузпа за Реал и отново за игра с ръка. Такава наистина имаше, а Кристиано отново не сгреши от бялата точка - 3:0.

Португалската машина за голове можеше да реализира и хеттрик малко след това, но ударът му с левия крак от границата на наказателното поле в 73-ата минута не намери целта.

В 77-ата минута Бензема направи пропуск, а в 81-ата Кристиано все пак оформи своя хеттрик и победата на "белите" стана още по-изразителна. Кристиано направи добавка с глава, след като Пятов бе парирал свиреп далечен шут на Марсело.

Това обаче не беше всичко и 5 минути преди края на мача Пятов спаси удар на Бензема, който така и не успя да реализира втори гол в срещата.

РЕАЛ МАДРИД - ШАХТЬОР 4:0
1:0 Бензема (30)
2:0 Кристиано (55-дузпа)
3:0 Кристиано (63-дузпа)
4:0 Кристиано (81)