Мъри не успя да се опълчи на Бенфика (видео)

Станимир Стоилов започна със загуба участието си в груповата фаза на Шампионската лига. Неговият Астана отстъпи с 0:2 при визитата си на Бефика в Група "С" на надпреварата. Казахстанците се държаха равностойно през първото полувреме на двубоя, но през втората част домакинте успяха да стигнат до успеха, а освен това направиха няколко сериозни пропуска, с които да направят победата си още по-убедителна.

През първата част домакините имаха сериозно териториално превъзходство, което обаче не успяха да материализират. Най-чистото положение за гол пред Бенфика, дойде в 30-ата минута, когато Жонас се освободи от защитник и стреля с левия крак, но топката отиде право във вратаря Ерич. Играчите на Станимир Стоилов действаха доста сигурно в защита и при всеки удобен момент се опитваха да организират атаки, които обаче не доведоха до нищо опасно пред вратата на съперника.

В началото на втората част обаче Бенфика успя да стигне до откриване на резултата. Нико Гайтан получи топката пред наказателното поле и нахлу навътре покрай няколко защитници, за да я прати прецизно в мрежата. В 62-ата минута домакините удвоиха преднината си. Елизеу получи топката отляво в наказателното поле и намери Костас Митроглу на празна врата, който вкара. При повторението се видя, че гръкът е бил в засада, но съдията не отсъди нарушение. Последваха още няколко чисти положения за Бенфика, но Митроглу, Жонас и Пици не успяха да се разпишат от удобни позиции. По този начин Станимир Стоилов все още търси първата си точка като треньор в Шампионската лига.