България започна със загуба втората групова фаза на Мондиал 2015

България загуби с 6:8 от Ирландия първата си среща от втората групова фаза на световното първенство за бездомни хора в Амстердам. Организаторите на Мондиала обявиха двубоя за един от най-зрелищните на шампионата до този момент. Срещата беше изключително равностойна, като двата отбора се възползваха от почти всяко голово положение, което създадоха през първото полувреме. За седем минути те успяха да си отбележат общо 11 гола за 6:5 в полза на българския тим. Всички попадения за България реализира Петър Иванов (на първата снимка) от столичния квартал „Факултета”.

Втората част започна с надмощие за националите, което беше материализирано чрез гол на Янко Янков. Италианският рефер на двубоя обаче взе спорно решение и отмени попадението (на втората снимка). Това доведе до лек срив в играта на България и ирландският тим съумя да обърне резултата в своя полза с 3 безответни попадения. Същевременно българите не успяха да реализират от дузпа и при 2 чисти голови положения.

В сряда националите имат нови два двубоя от втората групова фаза на първенството, в която предстои да срещнат съставите на Южна Африка, Бразилия, Норвегия и Индонезия. Днес Южна Африка победи Индонезия с 6:1, а Бразилия надигра Норвегия с 5:1.