Ла Коруня с първа победа за сезона в гостуването на Райо (видео)

Отборът на Депортиво Ла Коуруня записа първата си победа за сезона в Примера дивисион. След две равенства в първите два кръга, днес тимът на Виктор Санчес взе трите точки в гостуавнето си на Райо Валекано като се наложи с 3:1. Селсо Борхес в 7-ата, Луис Алберто в 28-ата и Лукас Перес в 61-ата минута бяха точни за успеха на гостите. За домакините пък се разписа Адриан Ембарба в 27-ата минута.

Мачът започна отлично за Ла Коруня и още в 7-ата минута тимът взе преднина в резултата. След едно центриране в наказателното поле Борхес с глава насочи топката във вратата за 0:1.

Райо успя да изравни резултата в 27-ата минута след красива атака. Раул Баена с прекрасен пас с пета изведе Ембарба в наказателното поле, а той отблизо бе точен за 1:1.

Радостта на домакините обаче бе кратка и само минута по-късно Депортиво отново излезе напред в резултата. Луис Алберто получи в наказателното поле, финтира двама защитници и с прецизен удар отбеляза за 1:2. Крайното 1:3 пък оформи Лукас Перес в 61-ата минута и окончателно реши всичко в мача.

За капак на всичко, Райо завърши срещата с човек по-малко, след като Патрик Еберт бе изгонен в 77-ата минута.

С този успех Ла Коруня излезе на 7-ото място с 5 точки. Райо пък има само 1 точка в актива си и заема предпоследното 19-то място.