Коринтианс дръпна с още две точки на върха в Бразилия

Съставът на Коринтианс направи нова важна стъпка към титлата в първенството на Бразилия, след като победи Джойнвил с 3:0, докато преследвачите Атлетико Минейро и Гремио загубиха точки в 25-ия кръг.
Малкълм, Уендел и Вагнер Лав донесоха победата на Коринтианс, която бе първа след равенствата с Палмейрас и Гремио в последните два кръга. С нея възпитаниците на Левир Кулпи събраха 54 точки, пет повече от втория Атлетико Минейро, който е с 49.

Атлетико можеше да запази разликата с водача на 3 точки, но стигна само до равенство при гостуването си на шампиона Крузейро. Уилиян Гомеш откри за Крузейро в 38-ата минута, а Карлос Карвальо донесе точката на гостите с гол в 89-ата минута. В 52-ата домакините от Крузейро останаха с човек по-малко на терена след червен картон на Еухенио Мена.

Третият в класирането Гремио също не успя да спечели. Играчите на треньора Тите загубиха с 1:2 като домакин от Сао Пауло. Резултатът в срещата откри бившият футболист на Милан Пато, който вкара в 35-ата минута след подаване на Карлиньос.

Мачът вървеше към 1:0 за гостите, но в последните две минути двата тима си размениха по гол. Първо Рожерио покачи на 2:0, а в ответната атака Гремио стигна до почетно попадение чрез Евертон.

В класирането Гремио е трети с 45 точки, докато Сао Пауло заема пето място с 41 точки.

В другите двубои от неделната вечер Понте Прета спечели с 3:1 срещу Сантос, Васко да Гама надигра Атлетико Паранензе с 2:0, Фламенго би с 3:1 Шапекоензе, Спорт Ресифе спечели срещу Флуминензе с 1:0, а Авай би Гояш с 2:1.