Спортинг (Лисабон) се изравни с Порто след победа над Рио Аве

Спортинг (Лисабон) се изравни с Порто на върха в генералното класиране на португалското първенство по футбол, след като "лъвовете" победиха с 2:1 Рио Аве. Двата отбора са с по десет точки от четири кръга, докато шампионът Бенфика изостава с една.

Спортинг получи правото да изпълнява дузпа в десетата минута, след като Алхасан Уакасо игра с ръка в наказателното поле на Рио Аве. Зад топката застана колумбиецът Теофило Гутиерес, но старши треньорът Жорже Жезуш не остана доволен от избора на играчите и нареди на Адриен да изпълни наказателния удар. Капитанът вкара за 1:0, а Ислам Слимани удвои преднината на Спортинг в 39-ата минута. Язалде върна едно попадение след удар с глава в 69-ата минута, но столичният гранд удържа финалния натиск на Рио Аве и спечели трите точки.

"Аз съм треньор и аз трябва да решавам кое е най-доброто за моя отбор. Тео искаше да бие дузпата, но аз предпочетох Адриен. При наказателни удари не е важно само дали си най-техничният на терена, или не", обясни Жезуш след края на срещата.