Резерва донесе победата на Бока в дербито с Ривър

Отборът на Бока Хуниорс спечели с минималното 1:0 като гост срещу Ривър Плейт в голямото дерби на аржентинския футбол.

Единственият гол в мача падна в 18-ата минута, а негов автор стана Николас Лодейро, който влезе в четвъртата минута като смяна на контузения Фернандо Гаго.

Победата прати Бока на върха в класирането в Примера с 52 точки от 24 мача, две повече от втория Сан Лоренсо, който в събота загуби с 0:1 от Атлетико Уракан.

Срещата на "Монументал" бе напрегната, но не предостави много шансове за гол пред който и да е от двата тима.

"Много исках да играя в тази среща. Не е приятно, когато трябва да сменяш съотборник заради контузия, но успях да използвам максимално дадения ми шанс", каза Лодейро след срещата.

Загубата на практика лиши Ривър Плейт от възможността да се бори за титлата. Шампионът на Южна Америка изостава на 11 точки от Бока, макар че е с мач по-малко от противника си.

В другите по-интересни мачове от кръга Индепендиенте разби Расинг с 3:0, докато Банфийлд победи Ланус като гост с 1:0.