Марсилия живна с голова фиеста на "Велодром" (видео)

След разочароващото начало на сезона Олимпик Марсилия започна да намира себе си. Отборът на Мичел разгроми с 4:1 гостуващия Бастия и записа втори успех в Лига 1, благодарение на който се придвижи на 11-о място във временното класиране. Ромен Алесандрини беше големият герой за марсилци с двата си гола, а по веднъж се разписаха Бенжамен Менди и Миши Батшуай. За гостите от Корсика точен беше ветеранът Брандао.

Домакините откриха резултата в 15-ата минута с попадение на Менди, който изненада стража на Бастия Йеспер Хансен с удар от около 20 метра и помощта на гредата. До почивката не се случи нищо интересно, но в самото начало на втората част Алесандрини се промъкна през центъра и хладнокръвно покачи на 2:0. Крилото на Марсилия зарадва "Велодром" с още едно попадение в 66-ата минута, а малко след това Батшуай се възползва от центриране на Менди и вкара четвърти гол за ОМ. В края на мача Брандао върна едно попадение с глава, като се разписа срещу бившия си отбор.

Въпреки загубата, Бастия има с точка повече от Марсилия и е в средата на таблицата.